| change12 a întrebat:

Am fost azi la un centru de recrutare pentru armata si m-a pus o tanti sa citesc de pe un panou litere. Nu sunt sigur, dar panoul ala de pe care citeam trebuia sa fie luminat, adica, abia batea putin soarele pe el dar pai sa mai si vad ce scrie. E ok cum m-a controlat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| rocket1204 a răspuns:

Trebuia sa fie intuneric in cabinet cat de cat si panoul luminat. Daca era lumina buna naturala sau daca intreaga camera era luminata cum trebuie, atunci panoul nu necesita luminare.