| RealLife a întrebat:

Am fost la cosmetica, deoarece am vrut sa-mi scoata cateva puncte negre si cateva cosuri...acum fata mea arata groaznic si e plina de rani. ce as putea sa fac ca sa treaca mai repede ranile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Răni? Păi cu ce a umblat? Cu bisturiul?
Aplică ulei de migdale dulci, seara, înainte de culcare pe tenul spălat cu un săpun antibacterian.
Pa, pa.

| TheEnergyNeverDies a răspuns:

Eu iti sugerez sa pui pudra sau putina crema hidratanta si in 2 zile maxim fata ta va fi ca noua.

| MillzBya a răspuns:

Asa se intampla dupa ce te duci la cosmetica, nu ai de ce sa-ti faci girji :*. Astupa'le cu un baton corector sau cel mai bine lasa'le asa ca in cateva zile fata ta o sa fie in regulawinking

| ykow25 a răspuns:

Incearca cu crema de galbenele pentru ca este cicatrizanta