| Sofiathegirl a întrebat:

Am fost la ginecolog datorita unor simptome neplacute pe care i le-am spus doctorului iar acesta mi-a spus ca am vaginita dar nu mi-a facut examen de secretie, doar examen pelvian.Mi-a spus ca am vaginita si mi-a recomandat spalaturi cu tamtum rosa si ovule.Ma intreb oare este sigur verdictul? Adica putea sa vada ce am doar prin examen pelvian? Am inteles ca spalaturile nu sunt ok...si nici prea recomandate insa el, mi-a zis sa urmez acest tratament tip de 10 zile.Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De regula fiecare pacienta trebuie sa urmeze sfatul, tratamentul si medicamentatia care i-a fost prescrisa de catre medic, indiferent in ce a constat consultatia la care a fost supusa. Intr-adevar efectuarea de spalaturi intravaginale indiferent cu ce produse s-ar realiza, NU sunt recomandate fiindca flora vaginala in ansamblul ei poate fi grav compromisa.Multa sanatatE!

| Emma30555 a răspuns:

Medicii ginecologi cu experienta, isi dau seama si dupa un control obisnuit cam ce probleme sunt. Ovulele pe care ti le-a dat probabil sunt cu spectru mai larg. Dupa tratament, poti sa revii la cabinet si poti ii ceri sa ti faca si in laborator ca sa fii linistita

| gheorghe699 a răspuns:

Nu cred ca s-a inselat, oricum o sa iti faca bine.