| danutza21 a întrebat:

Am fost la medic si mi-a prescris diane 35, asta e a doua luna in care i-au si n-am avut decat 2 contacte sexuale si am sangerat si am avut dureri.Care poate fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Diane35 nu este un anticonceptional de uz general, se da numai cand este necesar si tratamentul cu doze crescute de estrogeni. Nu este foarte bine tolerat de toata lumea. Probabil tie nu ti se potriveste, de aceea ar fi bine sa mergi din nou la medic, sa-ti schimbe preparatul.

Abh
| Abh a răspuns:

Una din reactiile adverse ale contraceptivelor sunt sangerarile intermenstruale. Ti-ai facut inainte de a incepe tratamentul cu Diane, un examen citologic?

| hax0r a răspuns:

Cancer