| predator2 a întrebat:

Am fost muscat de ploșnițe, iar de o luna nu îmi dispar acele muscat-uri care arata ca niște cosi-uri,iar în unele zone a rămas o roșeala, am fost la farmacie si mi-au dat demopodrin unguent si fenistil gel.cred ca am o alergie, și as dori sa știu ce îmi recomandați? mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sunt aia cosi in primul rand?

iti recomandam un consult dermatologic

| manolo a răspuns:

Depinde foarte mult de felul în care le îndepărtezi. Dacă rămâne capul insectei în piele, se va infecta și vei purta multă vreme urmele mușcăturilor. Evită locurile neîngrijite și cu vegetație abundentă. Ar fi bine, înainte de farmacie să treci pe la doctor. Numa' bine!

| Filipescu_Robert_1995 a răspuns:

Am un prieten care a avut aceeasi problema, roaga-l sa iti spuna cum a rezolvat, dar mentioneaza-i ca nu glumesti... din pacate el a cam fost luat la misto in vremea aia... Catalin Prisecaru il gasesti pe Facebook