| CrissRonnye7 a întrebat:

Am fruntea umflata de la un timp.Ce este de facut? Mentionez ca ma culc foarte tarziu noaptea.Are vreo legatura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MiryamDeniz a răspuns:

În multe cazuri se datorează expunerii la Soare, însă pot fi mai multe cauze. Poate fi sinuzită cronică, dar nu sunt eu în măsură să-ţi confirm asta. Bea multe lichide, ferește-te de Soare, iar dacă nu trece de la sine, fuga la medicul de familie pentru orice eventualitate. Dă-te cu puţin iaurt rece că are un efect bun asupra pielii sau pune puţin oţet în apă și ţine compresul pe frunte. Sănătate multă!

| CrissRonnye7 explică (pentru MiryamDeniz):

Am crezut ca e genetic, fiind ca si tata are fruntea proeminenta, dar eu nu aveam fruntea asa in urma cu ceva timp.Tu ce crezi este genetic sau cauzele sunt cele mentionate de tine?

4 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Odihneste-te mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea fi de la muscaturi de albina

| MiryamDeniz a răspuns:

Dacă nu o aveai chiar așa, e clar că e una din cauzele menţionate de mine. E posibil să fie și genetic. Cu toţii știm că împrumutăm puţin sau mai mult din trăsăturile părinţilor. Cred ca tu deţii răspunsul. În orice caz, nu ignora ce ţi-am zis mai devreme.