| Sacred75 a întrebat:

Am inceput sa fumez de aproximativ 1-2 luni. Am fumat maxim 2-3 pachete de tigari, interbarea e : sunt plamanii mei afectati rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Inca nu, dar o sa fie daca mai continui! Eu fumez de 9 ani si vreau sa ma las, dar o parte din mine nu vreahappyDaca te lasi de fumat ai de castigat si bani si sanatate, e alegerea tahappy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt extraordinar de afectati de la 2 pachete de tigari, dar fii sigur ca nu au scapat si ca acest obicei a dat puternic peste cap organismul.Incearca sa renunti, e spre binele tau.Numai bine.

| adydels a răspuns:

Inca nu, dar daca o sa continui, o sa fie! Nu este un lucru bun sa fumezi... Nu te face cu nimic mai interesant(a)!

De la 2-3 pachete nu ai nimic!

| adydels a răspuns:

Acum nu sunt afectati DELOC! Insa nu mai continua pentru ca inca vreo 4-5 pachete o sa inceapa treptat sa afecteze, atat plamanilor, cat si altor parti ale organismului (gat, dinti, etc.).

| maryubyroby a răspuns:

Deocamdata nu este nici o problema cu plamanii tai doar daca nu cumva ai probleme cu ei sau ceva de genu dar iti recomand sa te lasi de fumat... fumez de ceva timp si acum numai pot sa ma las ajunsesem sa fumez si 2 pachete cu tigari pe zi...