| anonim_4396 a întrebat:

Am început sa iau anticonceptionale (prescrise de medic), mai exact diane -35. Dupa ce mi-am trecut menstruatia am inceput sa am scurgeri rozalii. Ce ar putea să fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

In unele situatii se poate produce un proces de sangerare foarte slaba denumita spooting. Pot doar sa presupun ca medicul ginecolog nu a facut analizele hormonale necesare si din acest motiv nu a facut profilul hormonal particular si necesar (al tau) si in aceasta situatie alegerea si indicarea pastilei AC Diane-35 a fost facut... la intamplare si acum se adevereste faptul ca nu se potriveste pe activitatea hormonala existenta in organismul tau.
Daca aceasta sangerarea sacaitoare va continua sa se manifeste in continuare, este indicat sa discuti acest aspect cu medicul ginecolog pentru a-ti da explicatii sau sa schimbe pastilele AC. Multa sanatate!