Întrebare recomandată | marinelamarin a întrebat:

Am intrat la menopauza si mananc foarte putin si totus ma ingras.nu mananc paine sau dulciuri dar am facut burta.ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MozZatY a răspuns:

Incearca pe cat posibil sa faci miscare, sa alergi macar 30 min pe seara sau sa urci scari. Cate 10 min, apoi 3 min pauza si tot asa happy

7 răspunsuri:
| BlitzLikeXd a răspuns:

Cate kg ai sa faci sala de sport si sa te uiti bine ce mananci de aia mananci putin

| Valentyna290497 a răspuns:

Miscare multa si bea multe lichide!
Poti chiar sa consulti un medic pentru o cale sigura de slabire

| MoZila15 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. Corpul e mai sensibil atunci si fiecare are cate o chestie ca asta in aceea perioada (durere de burta, pofta de mancare, etc). Probabil dupa ce iti trece corpul functioneaza normal.(E posibil si sa fi balonata. Oricum eu zic sa mananci normal.)

| AlexandraS88 a răspuns:

Mergi la sala fa sport.

| RaDu0009 a răspuns:

Sfatul meu este sa mananci sanatos si sa faci sport in fiecare zi cam 30/40 de min si pauza de cam 5 min intre ele

| Biianca19 a răspuns:

Poate ai ceva boala, dar parerea mea e mai bine sa iti faci niste analize sau sa te consulti cu mama ta sa cu niste prietenehappy

| RalukaMaly a răspuns:

Mananca de 2 ori pe zi, iar in restul zilei fa multa miscare si bea apa plata, de izvor etc.