| Stafie_Evy_1997 a întrebat:

Am lesinat si mi-am spart buza. Am o leziune pe interiorul buzei inferioare. Este vreo problema daca fumez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Veme a răspuns:

Pai este posibil sa ai o lipsa de calciu si de-aia sa fi lesinat. Fumul de tigare contine cadmiu care este un antagonist al calciului, adica se leaga in locul in care trebuia sa se lege calciu de compusii biologici dar nu da efectul pe care trebuia calciul sa il dea. Prin urmare fumand, risti sa lesini iar. Deci... cu parere de rau, pana faci analizele si stii exact de ce ai lesinat, ar fi mai bine sa nu fumezi.

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Asta-i grija ta:daca poti fuma? Problema este de ce ai lesinat? Ce trebuie facut sa nu mai lesini(poti sa-ti spargi capul, nu numai buza!).
Dar daca asta este problema ta, iti raspund ca poti fuma linistita, ca poti lesina si a doua oara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate infecta, mai bine meri la un medic