| afrodita3333 a întrebat:

Am lipsa de magneziu si trebuie sa iau niste capsule de magneziu in combinatie cu vitamina B6. Exista riscul sa iau in greutate din cauza acestui tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Da, dar putin.

| nomoretears1111 a răspuns:

Nu cred ca poate fi numit "risc". Probabil vei lua 1-2 kg, care se vor da jos dupa ce vei termina tratamentul. Exista, in schimb, alt risc, daca nu iei acest tratament: vei capata aritmii, te vei simti slabita iar inima s-ar putea imbolnavi iremediabil. Vei suferi de ceea ce se numeste "distonie neurovegetativa". De unde stiu? De pe propria piele, ca sa zic asa. Multa vreme am ignorat problemele de sanatate si nevoile organismului meu, pana s-a ajuns la situatii mai mult decat grele. Iti doresc sa fii mult mai inteleapta decat am fost eu. Sanatate maxima! happy

| Andree69 a răspuns:

Atata timp cat ai lipsa de magneziu si nu exagerezi nu trebuie sa iti faci probleme.

| masoniiii a răspuns:

MagneB6 trebuie luat cand ai anemie,,, ia fara probleme nu te ingrasi happy sunt doar vitamine care eventual o sa iti mareasca pofta de mancare! dar daca ai anemine sigur se duc unde trebuie si nu o sa fie un surplus care o sa te ingrase! stai linistita...