| AliceAnnnnna a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent! Ma îngraș anormal, eu nu mănânc nesănătos! De câteva zile 5-6 pun câte un kg pe mine și nu mai am talie nu mai am nimic, soldurile mi-au depășit fundul și sunt deformata rau, gleznele nu mi se mai văd, e anormal! Văzând asta am început sa mănânc mai slab, salate și carne fiarta, dar degeaba, îmi e frica sa ma culc ca următoarea zi ma trezesc mai grasa.
Ce se intampla? De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Vezi să nu fie ceva endocrin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești suspecta de scenarita.

| isemilia a răspuns:

Sper ca nu te deranjeaza intrebarea, insa este posibil sa fii insarcinata? Sau sa ai o problema ce tine de endocrinologie? Incearca sa mergi la un medic. Daca ai avut pentru o perioada un deficit mare de calorii (cum spun 80% din cei de pe TPU ca nu vor sa mai manance x zile) atunci e posibil sa fie si de la asta.

| elennax a răspuns:

Este ingrijorator cat de repede te ingrasi. Du-te la un doctor cat mai repede.

| Ionutzishugo1 a răspuns:

Alții sunt bolnavi și tu te bati te îngrași. Văd că ești o fata foarte frumoasa. Daca te place lumea te place oricum, cine te place doar pentru forme ăla nu ii judecat la cap.

| Rochii1234 a răspuns:

Taie o lămâie, stoarce o jumătate în apă și bea pe fiecare dimineață și seară.
O să slăbești foarte repede și o să ai un corp superb