| Help51779 a întrebat:

Am nevoie de răspuns rapid. Povestea pe scurt: in trecut am mai dat cu pumnul in lucruri tari ex lemn și ori ma durea doar montul mijlociu ori mi se făcea vânat, imi trecea. Azi am dat cu pumnul tot asa si am prins si cu montul mijlociu, la început m-a durut puțin și mi s-a învinețit puțin, după doar m-a durut, m-am dat cu niște crema, apoi am simțit o chestie, care încă o simt, nu știu cum sa explic… inchid pumnul și cand il deschid nu ma doare, dar ma deranjează ca și cum as avea ceva in piele sau ca și cum mi-ar fi ruginit ceva, montul nu ma doare decât dacă apăs tare, dar ma deranjează cand deschid pumnul ca si cum mi-ar scârțâi nu știu cum sa explic pur si simplu ma deranjează, va rog dați-mi sfaturi, ca nu cred ca-i problema de mers la doctor nu stiu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa mergi la doctor pentru altceva.

| cristimihailov a răspuns:

Tare. Data viitoare incearca cu capul.
Trotuar sau copac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu cat crezi ca rezista articulatiile? Se uzeaza si ele. Si odata cu trecerea timpului imbatranesc se erodeaza mai tare.
Mai da mult cu pumnu in pereti si mira te de ce te doare.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Ti-ai zdrobit putin montul? simti ca zaharul in piele?