| florin616 a întrebat:

Am nevoie de trimitere de la medic pentru a ma pot duce la un medic dermatolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru orice consultatie la un specialist din institutiile medicale de stat, cu exceptia urgentelor, ai nevoie de trimitere de la medicul de familie. La privati n-ai nevoie de trimitere.

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Da,de la medicul de familie.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă mergi la un cabinet/clinică "de stat", atunci DA, ai nevoie de Trimitere de la medicul de familie şi ( eventual ) Programare!
Dacă mergi la un cabinet/clinică "privat/ă", atunci NU ai nevoie de Trimitere.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa nu platesti consultatia, da.
Altfel, te poti duce unde vrei ( vezi sa nu fie cu programare).