| anonimguy3 a întrebat:

Am nevoie de un sfat sad De vreo saptamana am o durere in jurul ochiului drept. Adica in nu ma doare globul ocular, nu, ma doare zona din jurul lui. (nu pleoapa) Zona de jos. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Andrei123654789 a răspuns:

Pai ar putea fi de la "curent" cum se zice, dar daca te doare tare poate fi o migrena de tip cluster.
De asemenea poate fi si de la caldura de afara sau datorita diferentelor mari de temperatura.Sunt o multime de cauze dar niciuna nu vad sa fie una grava.Cred ca cu niste nurofen sau paracetamol poate sa iti treaca de tot.

| anonimguy3 explică (pentru Andrei123654789):

Nu ma doare tare, ma doare putin cand clipesc si putin mai tare daca ating zona aceea. straight face

| Andrei123654789 a răspuns (pentru anonimguy3):

Cel mai probabil este de la curent, dar poate fi si o cefalee mai putin dureroasa, daca zici ca te-a tinut atat.Cum am spus, ia niste pastile anti-durere si ceva pentru raceala si gripa si o sa iti treaca.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru anonimguy3):

Stai parcat, te-a tras curentul. Am avut si eu recent treaba asta. A trecut de la sine.

| anonimguy3 explică (pentru miTzuliK93):

Ok mersi happy

| Bpr_Vlas_1997 a răspuns:

In anumite cazuri, colegii mei de mai sus audreptate, poate fi de la curent, insa atunci cand merge vorba de curentare, este neaparat si o inflamare, mai mult sau mai putin, dar este, daca totusi nu ai inflamare, este asa un fel de acnee, crescatoare prin apropierea ochiului, care de asemenea creaza durere la inchiderea si deschiderea pleoapelor. Bafta!