| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de vreun recipient pentru urmatoarele analize?
Hemoleucograma Completa
Vsh
Fibrinogenemie
Proteina C reactiva
Glicemie
Tgd
Tqp
Calciu ionic seric
Calciu seric total
Magneziemie
Sodiu seric
Potasiu seric
Uree serica
Creatinina serica
Acid uric seric

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Nu!
Sangele va fi recoltat direct, in eprubetele laboratorului.

| aneliram a răspuns:

Nuuu, decat daca facci coprocultura sau urocultura.

| IarsiIar a răspuns:

Pentru probele de urina, da. Daca nu ai primit recipientul de la laborator, gasesti in farmacii. Speciale si sterile.