| Alli23 a întrebat:

Am nevoie urgent de un sfat, o parere. De cateva zile ma doare in partea dreapta din jos a burtii si sunt putin umflata in aceasta parte. Ma balonez foarte tare. Menstruatie nu am avut de 2 luni; poate fi ceva la ovare? Acum 5 ani am fost operata de hernie inghinala, dar nu am facut efort si nu m-am lovit. Nu vomit si nu fac febra.
Pot muri? Sunt foarte speriata...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Cică pot muri. ce intrebare e asta? Probabil esti răcită poate fii ceva de la fiere.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Fa un ecograf la un medic de interne...

| Victoria18 a răspuns:

Din ce spui. Sa nu fie inceput de apendice imflamat. Du-te urgent la spital.

| kopli a răspuns:

Poti muri, dar nu azi.
Poti fi insarcinata sau poate e ceva cu apendicele. La medic, nu pe TPU! Rapid.

| anonimaalee29 a răspuns:

Fa-ti un ecograf cat mai repede. Nu cred ca este asa de grav incat sa mori, stai calma. Poate fi apendicita, nu stiu. Un doctor iti va spune exact. Daca problema e grava nu iti poate zice cineva de pe TPU ce diagnostic ai. Multa sanatate!

| zuzaaaaa a răspuns:

Poate ai apendicita, consulta un medic.

| gigi002 a răspuns:

Mergi urgent la un medic specialist. poate esti insarcinata

| Gaby7506 a răspuns:

Alli23, cel mai potrivit sfat este să mergi la medicul de familie, sau o soluție și mai sigură este să mergi cât mai grabnic la un spital, direct la secția URGENȚE unde, te vor consulta pe loc și se vor ocupa de tine, în cel mai serios mod cu putință, făcându-ți analize pe loc!
Aceasta este părerea și sfatul meu cel mai de folos, în cazul problemei care te frământă în aceste momente, și de care vei scăpa cu siguranță, doar dacă urmezi unul din sfaturile mele de mai sus!
Sănătate multă îți doresc și te așteptăm cu vești bune, care să ne bucure pe toți!
Doamne ajută!