| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie urgenta de raspuns. Aseara am calcat stramb la fotbal, si cand am calcat, s`a auzit o mica trosnitura. Acum am piciorul putin umflat, si ma cam doare cand calc. Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar trebui sa mergi imediat la medic, doar acesta este in masura sa constate despre ce-i vorba si sa-ti indice un tratament corect.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sa mergi la medic, unde, dupa o radiografie, ti se va aplica tratamentul adecvat! Elementary, dear...Maradona!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar fi bine sa mergi la medic

| MircescuCristian1994 a răspuns:

Am patit de multe ori asta si dupa o saptamana(in cel mai rau caz) mi-a trecut.

| 11bya a răspuns:

Dacă este umflat şi vânăt şi nu poţi călca cu el înseamnă că e sclintit osul de la locul lui şi dacă il lasi asa o sa se formeze os moale si o sa te doara foarte tare ar trebui sa te duci la un doctor priceput!

| alin10022001 a răspuns:

ții gheata 10 minute și gata