| wolder a întrebat:

Am o durere intepatoare de splina. Daca cineva a avut vreo PROBLEMA CU SPLINA as ruga-o sa ma informeze despre tot. Voi merge la doctor dupa ce-mi fac asigurarea medicala, deci NU-MI SPUNETI sa merg la doctor ca e un raspuns nefolositor.
Ma doare putin mai jos sub sanul stang pe o portiune cam cat un pumn. Durerea de o intensitate medie nu se opreste de 5 minute si in unele momente ma doare mai puternic. Ai avut dureri sau probleme cu acest organ? Ce sfat de moment, ceva sa-mi amelioreze durerea sau un ceai special pentru splina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce esti asa de sigura ca este splina? Eu nu simt asta.Intepaturile in zona aceea, pot avea si alt motiv. daca esti pe site si vrei sa vb, lasa un mesaj.

| Darius2019 a răspuns:

Poate te-ai lovit, poate esti prea obosita, incearca o baia in apa fierbinte un ceai de iasomie si odihna multa

| Darius_Raul_1992 a răspuns:

Iti dau un sfat incearca sa nu bei bauturi carbogzoase ( pepsi, fanta, sprite etc. pana nici apa minerala ) si eu am patit. dar nu ca tine. o recomandare din partea mea :SD