| Ch3ls3a91 a întrebat:

Am o durere la piciorul stâng, presupun ca este inghinalul. Am câteva luni de cat timp ma doare, o fi intindere sau ceva de la fotbal. Sa îmi fac o raza este destul de departe de mine, am încercat cu diclofenac. A mai pățit cineva, un sfat ceva?
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Mergi la RMN
o sa ajungi să te măcelărescă unii șî alții neurologi de fapt studenți in practică

sau mergi in Austria daca vrei sa risti mai putin
ca la noi in RomMania este exact ca la păcănele te dai pe mâna studenților să învețe și ei meserie pe cineva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"o durere la piciorul stang" este o descriere foarte ambigua si sumara a problemei, no offense.
Radiografia nu te va ajuta, decat daca suspectezi ca ti-ai fracturat ceva...
Fiind o afectiune a partilor moi (muschi/tendon), mergi la medicul de familie pentru o trimitere catre ortoped si ulterior in policlinica teritoriala.
Daca este chiar de nesuportat, ia in considerare un eco de parti moi sau un RMN (la recomandarea ortopedului).

| Trixt3r a răspuns:

Sunt foarte multe posibilitati, poti sa ai chiar si probleme la tendon. Cel mai sigur este sa mergi la medicul de familie, doar un medic poate sa-ti spuna exact.
Sfaturile de pe internet sunt foarte putin probabil sa te ajute.