| alinaa765 a întrebat:

Am o intrebare.
Am avut un contact sexual neprotejat intr-una din zilele in care eram la ovulatie. In a3a zi am luat pilula care are efect de 120 de ore, cea de la EllaOne. Din cate stiu, acestea intarzie ovulatia insa a mea tocmai se sfarsise. Ce efect poate avea aceasta pastila daca ovulatia se terminase deja? Poate face sa elibereze alt ovul sau sa grabeasca viitoarea menstruatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Raspunsul corect la aceste intrebari le poti afla numai de la medicul ginecolog. nicidecum pe TPU, mergi la medic.

| gigite a răspuns:

Mergi la medicul de familie, sau la mama!