| Annnonimm a întrebat:

Am o julitura la deget in urma zmulgerii pielii moarte si este posibil sa fi antis ceva mizerie( pamant) in zona afectata dar m-am curatat cu apa oxigenata, e nevoie de tetanos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| InuyashaKagome14 a răspuns:

Nu ai nimic și nu e nevoie de tetanoshappy Eu îmi jumulesc foarte des pielile alea laughing Și am lucrat cu pământ și nu am pățit nimic, dar dacă vrei poți să îmi pui un plasture ca să te simți tu psihic mai bine.

| Annnonimm explică (pentru InuyashaKagome14):

Mersi mult de ajutor.
Tata lucreaza intr-un astfel de mediu cu pamant si nu a patit nimic laughing)