| lylylulu a întrebat:

Am o mare problema ce ma conduce spre depresie. Mi-au aparut vergeturi rosii cam peste tot(coapse,abdomen,picioare),este extrem de frustrant deoarece nu sunt grasa,imi place sportul si il practic des. Chiar nu inteleg de ce,ma simt ingrozitor nu mai stiu ce sa fac,folosesc creme si parca mai multe apar sad,iubitul meu nu le-a vazut fiindca mereu cand am fost cu el am reusit sa ascund cat mai bine, daca ar vedea nu m-ar mai accepta. Am 19 ani,e vreo solutie sa fac ceva in cazul asta? sad Ma simt oribila, a disparut toata increderea ce o aveam in mine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Mergi la doctorul tau de familie pentru un sfat. Din ce povestesti nu ar trebui sa iti apara, macar le afli cauza.
Pe mine (baiat) nu ma deranjeaza. As zice sa stai linistita in ce il priveste pe prietenul tau. Spune-i ca sa nu fie o surpriza pentru el, si daca iti spune ca nu il deranjeaza, ai incredere in el!

| giony54 a răspuns:

Sunt creme naturale care rezolva aceste vergeturi si daca nu mergi la un salon de masaj si poti rezolva aceasta problema minora.

| DixxieMdl a răspuns:

In primul rand, eu sunt mai mica deci probabil nu imi vei lua in considerare (prea mult) parerea, dar eu tot ti-o spun.
Eu am pe picioare si stiu cum este, e oribil ....Ar trebui sa te duci la un medic ...aceste vergeturi stiu ca apar de la crestere brusca, dezvoltare rapida sau slabire/ingrasare brusca...
Si inca ceva, nu trebuie sa te rusinezi fata de iubitul tau....stiu ca ai 19 ani si am auzit cum e la varsta ta si daca baiatul te iubeste te accepta asa cum esti.
Iti urez noroc.