| nicoleee30 a întrebat:

Am o mica nelamurire.Este recomandat ca in decurusul vietii o femeie sa aiba maxim 6 parteneri sexuali. Altfel, creste riscul cancerului de col uterin. Dar eu nu inteles un lucru, daca o faci de mai multe ori cu aceeasi persoana, sau o singura data cu diferiti indivizi nu e aceeasi chestie? Adica, cu toti folosesti prezervativ, si toti au un organ masculin, diferind doar marimea. Care-i diferenta, ca nu prea inteleg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Catbip a răspuns:

Intr-adevar, cand se determina factorul de rist pentru acest tip de cancer se ia in considerare si numarul de parteneri, 5-6 fiind cam maximul acceptat ca "normal". Banuiesc ca numarul este foarte arbitrar, si se porneste mai de graba de la ideea ca majoritatea nu folosesc protectia necesara. Cu alte cuvinte e luat in calcul cel mai negativ scenariu. Cred.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pt ca chiar daca folosesc prezervativ, nu e ca si cum ai face-o cu un singur barbat.Sunt anumite boli d ex care se iau chiar si la protectie maxima.

| mary4048 a răspuns:

Probabil ca eschimosii nu stiu despre aceasta recomandare, deoarece in semn de respect pentru musafirii care vin in vizita, le este oferita spre sex, femeia din ''casa''. refuzul fiind considerat insulta.Sincer nici eu nu am auzit despre asa ceva..si nici nu am cancer de collaughing))

| budaie a răspuns:

Unde ai vazut tu recomandarea asta?
Sau de unde stii de ea?