| DMV a întrebat:

Am o mica problema: ma doare undeva sub splina, pe partea stanga, intr-un punct aproximativ simetricul apendicelui. Habar nu am ce e, ma doare de ieri si a devenit acum. Din cauza alimentatiei nu are cum sa fie.
Am luat acum jumate de ora un comprimat NO-SPA forte de 80mg. Pe medicul meu nu l-am putut suna ca e in SUA acum.
Daca nu imi trece pana maine dimineata ma duc la alt doctor. Sunt curios totusi ce ma doare si din ce cauza ar putea fi.
Mai precizez ca am inima in partea dreapta, dar nu am avut niciodata probleme de circulatie. Nu am avut niciodata probleme de sanatate in afara de cate o raceala si bolile copilariei.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| machupicchu a răspuns:

Durerea este un semnal de alarma de care ar trebui sa asculti fara comentarii. Localizarea acesteia, (asa cum ai scris) este destul de dificil sa o poata diagnostica si doctorul, dar trebuie totusi sa mergi si sa explici medicului, pentru a elimina eventualitatea unei situatii neplacute mai tarziu. Sanatate.

6 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Care e intrebarea ? thinking

| Silvia a răspuns:

Care e intrebarea? thinking

| DMV explică:

@Doata: multumesc pentru interesul acordat. Nu ma mai doare, tocmai ce m-am intors de la karaoke. Acum ma doare gatul laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiam ca daca ai inima in dreapta este o malformatie si tot corpul este invers ca sa zic asa. adica apendicele este in stanga, inima in dreapta.

du`te la doctor. poate ai facut apendicita.

Răspuns utilizator avertizat
| sanatatesiviata a răspuns:

Daca ai un stil de vita sanatos, alimentatie sanatoasa, nu o sa mai trebuiasca sa iei NO-SPA care face dereglari in organism ca orice medicament, mai ales cele de sinteza, dar si cele partial de sinteza (medicina alopata).

ADEVARUL DESPRE BOLILE CARDIOVASCULARE si cum se pot preveni, regresa si vindeca - Make Yourself Heart Attack Proof - Dr. Caldwell Esselstyn, fost sef chirurg la clinica Cleveland - Prezentare video - 62 minute

Afla cum poti preveni, ameliora, regresa si mai ales cu poti vindeca bolile cardiovasculare (fara operatii si medicamente, doar prin stil de viata sanatos) cum ar fi afectiuni: ale inimii, cerebrale si alte afectiuni ale sistemului circulator si nu numai.

Pentru detalii a se vedea urmatorul link:
http://www.sanatatesiviata.ro/......-62-minute

- A se vedea cartea despre stil de viata sanatos, alimentatie sanatoasa, vindecarea oricarei afectiuni ("boli" - leziuni la nivel celular) explicatii simple de inteles pentru oricine, efecte pentru o sanatate exceptionala:

- Despre cum se vindeca si alte afectiuni, prin stil de viata sanatos, vedeti si linkul: http://www.sanatatesiviata.ro/......generation

Pe langa alimentatia sanatoasa, somn (de la ora 22:00 optim), este nevoie si de miscare, exercitii fizice pentru a avea un stil de viata sanatos.

E bine sa se renunte si la tigari, cafea, alcool daca se folosesc aceste asa numite "droguri legalizate".
Cafeau in timp iti da insomnie, si nu mai poti dormi, ajungi al depresii, si alte probleme neurologice pana la pentru detalii a se vedea:
http://www.sanatatesiviata.ro/......cancer-etc

Mai multe detalii despre ce inseamna stil de viata sanatos pe siteul www.SanatateSiViata.ro

Echipa SanatateSiViata.ro