| Safire17 a întrebat:

Am o prietena care are o mare problema: nu poate respira cum trebuie (nu are nasul infundat), are intepaturi la inima la fiecare miscare pe care o face, tuseste foarte des si o deraanjeaza foarte tare lumina... ce poate fi? a fost la spital si nu a primit nici un diagnostic...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Safire17 explică:

A fost si la medicul de familie...a trimis-o la cardiologie, dar nimic

| Magnific a răspuns:

Posibil Astm

| Lysergide a răspuns:

Medic de familie, trimitere la medic specialist sau primar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simptomele pe care le descrii mi se par prea vagi-trebuia sa mentionezi varsta si perioada de cand are simptomele cum e tusea, daca e seaca sau expectoreaza, daca a luat ceva medicamente etc, durerea din zona toracica, dupa felul in care o descrii pare a fi o simpla nevralgie intercostala.Sau poate fi o patologie legata de pleura. Eu tind sa cred ca este o patologie pulmonara, asa ca ar fi bine sa se adreseze unui medic pneumolog.In legatura cu fotofobia nu am idee de la ce ar putea fi. Oricum sa se adreseze unui medic cat mai repede. Multa sanatate.

| ANAHsneaman a răspuns:

Sa mearga la medicul de famile sau la alte spitale sau farmacie cineva sigur ii va da un diagnostic poate fi ceva mai grav decat crezi tu.succes big grin