| Soryy a întrebat:

Am o prietena care s-a taiat cu lama. Iar in iunie mama sa trebuie sa se intoarca din Italia.Stiti vreo crema sau ceva ce poate face ca ranile sa dispara sau cel putin sa nu se mai vada atat de tare?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| wimpyannya a răspuns:

Rana se va cicatriza oricum. Dar ca sa se intample chestia asta mai rapid, iti recomand apa termala love strucklove strucklove struck o prietena de-a mea a avut accident cu masina si avea fata praf. s-a dat cu apa termala si in 2 saptamani s-a vindecatwinking complet. Daca nu, foloseste crema de galbenele, dar nu cu diverse arome, crema simpla se gaseste in cutiute.

6 răspunsuri:
| UniversaLove a răspuns:

Salutare
~*~Miere de albine pusa pe rana si sa manance mult usturoi si miere de albine.Multa Sanatate si Lumina~*~

Răspuns utilizator avertizat
| Draagos a răspuns:

Prostii sa moara! Eventual stiu niste lame buna.emo.emo si iar emo.las-o sa se taie.eu ii ajut si ii sustin.sa moara pe capete happy

| edysonataarctica a răspuns:

O solutie ar fi sa se dea cu ceai de musetel pe rani, in cazul in care nu au ramas cicatrici, alta ar fi sa curete rana cu apa oxigenata, care este foarte dureros, dar nu se mai vad ranile, iar ultima solutie ar fi sa se dea cu fond te ten.

| Soryy explică:

Nu-s eu aia!straight face