| Rebidulce123 a întrebat:

Am o problemă acum două zile m-am jucat fotbal cu colegii mei și mom lovit tare la mâna adică nu chiar la mână puțin mai jos în zona încheieturi. Ma doare foarte tare. Și mi sa învinețit mâna Nu toată mâna doar zona aceea din jurul încheieturii. Mă gândesc că va dura cel puțin o lună să mi se vindece vânătaia. Eu aplic Nurofen gel dar nu cred că mă ajută. Plus ca este la mână dreapta și nu pat să fac nimic. Știți cumva cum as putea să grăbesc procesul de vindecare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Freya1 a răspuns:

Doar medicul poate sa iti spuna. Puneti gheata si fa-ti masaj dar mergi la medic