| Ada477 a întrebat:

Am o problemă. Am o alunita destul de mare in spate care mi s-a rupt acum câțiva ani. Am fost la dermato dar nu au putut să mi-o scoată pentru că am făcut alergie la anestezice iar doctorul mi-a spus sa vin la control după câteva luni. Problema este că astăzi a început să mă doară foarte rău când mă rezem cu spatele, m-a mai durut dar nu așa că astăzi. Mi-e foarte frică să nu fac cancer de piele și să nu sufere modificări. Voi ce credeți, durerea asta la atingere poate fi un semn ingrijorator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Durerea la atingere nu, dar o aluniță nevindecată poate da în cancer, așa că este necesar să o rezolvi.

| Cksihja a răspuns:

Dacă e mare e deja îngrijorător.