| ClaudiaGaspit a întrebat:

Am o problema. De jumatate de an, cam asa, am niste dureri de rinichi, insotite cu dureri de ovare. Am fost la mai multe controale dar nimeni nu a gasit cauza durerilor.ce credeti ca ar putea fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa un RMN si vei afla!
Sunt situatii cand cauza se vede doar la un tomograf sau RMN.

| Clorox a răspuns:

Poate ai avut infectie renala, si eu am avut probleme cu rinichii si nimeni nu mi-a zis ca-i grav pana am ajuns in spital laughing
Ia-ti de la farmacie ceai renal si incearca sa nu bei prea multe sucuri acidulate, in fiecare dimineata bea ceai, o sa te simti mult mai bine!
De cand am facut asta nu m-au mai durut rinichii!

| Ariana01 a răspuns:

Fă un uro-CT cu substanță de contrast şi cu siguranța vei afla!

| ClaudiaGaspit explică:

Am facut o criza renala acum putin timp, am avut piatra la rinichi... Problema este ca inca am dureri. Ce ar putea sa mai fie?