| UrMomIsNice a întrebat:

Am o problema : de la un timp îmi cade parul. Inițial, am crezut ca e de la ceara, cu care m-am dat 2 zile, dar cade și cade și e foarte gras. Acum, nu pot sa mai fac cărare pe centru pentru ca sunt "dezbracat". Ajutati-mă va rog. Dar fără produse de mascat sau ceva, pur și simplu ce îi oprește căderea, sau îi stimulează cresterea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Dauneaza si produsele de styling in exces.
Ar fi bine sa te speli cu ceai din frunza de nuc, inca se mai gasesc frunze.
Ceai de urzica/folosete uleiul de ricin/masline/vitamina A.
Ai urmat ceva tratament antibiotic? poate fi o cauza.
Toamna este normal sa cada parul. daca nu esti inca convins, te poti adresa medicului.
O zi bunahappy