| CuteLittleKitty a întrebat:

Am o problema de mai mult timp. Nu pot respira pe ambele nari, nu imi amintesc ultima data cand am putut. Respir pe o singura nara, cateodata pe una cateodata pe alta. ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Pot fi polipi, ar trebui sa mergi la ORL pentru un consult

| raresandrey a răspuns:

Ar putea fi astm, daca spui ca nu esti racit, probleme cu caile respiratorii, se infunda nasul si nu poti respira, un control te-ar lamuri mai bine.

| Carapace a răspuns:

Salutare,
Eu cunosc o tehnică veche când ti se intampla asta in timpul somnului si anume sa dormi pe nara care nu este infundata si se va calibra. Ar trebui sa folosesti picaturi nazale, dar incearca ceva natural ca "bebicina".

| Cristikoooooo0 a răspuns:

Du-te la medic ca s-ar putea sa ai probleme cu piramida nazala asa a avut un pr de-al meu si a trebuit sa se opereze sper ca am fost de ajutor

| Silaghi_Alexis_1997 a răspuns:

Astm nu poate sa fie...pt te nasti cu el si ai probleme cu el de mic, si eu am astm si stiu foarte bine...dar poate fi ceva de la sinuzuri pentru ca si mama are sinuzita cronica si si ei i se intampla!