| Aneel a întrebat:

Am o problema din punct de vedere ginecologic, am facut un set complet de analize de mai multe ori chiar si nu mi-a iesit nimic negativ dar am o usturime foarte mare la intrarea in vagin pana la orificiul urinal. Cel mai intens se simte vestibulul.Nu doare decat daca pun mana acolo daca nu pun..nu mai am nimic. Mentionez ca sunt virgina deci raporturile sexuale sunt excluse din cauzele problemei. Daca ma duc iar la control iar mi se spune ca n-am nimic daca m-ati putea ajuta macar cu niste ceaiuri sa fac bai de sezut sau unguente. Cauza am obosit sa o gasesc pentru ca ma confrunt cu acest lucru de minim 4 ani sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Hello..Foloseste sapunuri (lichid) dermatologic, ginecologic ph 4, 6. Sunt sapunuri anti bacterice anti funghice.
Parerea mea este ca, ai luat de undeva o ciuperca exterioara intima. Si se trateaza cu unguiente pentru exterior.
Fa bai cu musetel concentrat. Sau sapunuri cu tinctura de propolis.Nu dau aici o mie de detalii.Da-mi un mesaj in privat daca vrei sa te ajut cu ceva. Sanatate.

| Florentina9210 a răspuns:

Si eu la fel am avut aceeasi problema si medicul meu ginecolog mi-a recomandat gelul Idelyn, dupa cateva utilizari, acea senzatie a disparut. Si tot asa ca si tine, nici eu nu mi-am inceput viata sexuala. La noi e ceva usor, nu ai de ce sa te sperii.

| Elena9328 a răspuns:

Du-te la farmacie spune i problema și o să-ți dea ceva categoric. Îți spun pentru că și o prietenă a avut probleme d-astea. Problema e că nu știu ce lua dar îți spun că a scăpat de problemă.