| Dorinel_Cipri_1998 a întrebat:

Am o problema foarte mare la capitolul Tristețe -de ex stau asa intr-un colt al camerei si mă apuca o stare de reverie -si îmi amintesc trecutul care e unu' dureros de-a binelea si dintr-o dată mă apuca un plâns amarnic -2.Sau de ex mă întreabă cineva ce mai face mama ta biologica? 'Iar eu auzind mă apuc instantaneu de plans
Eu cred ca nu îmi pot controla foarte bine emoțiile un ajutor va rog frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la o consiliere psihologică.
Pa, pa.

| WalterWhite a răspuns:

Uita trecutul si gandeste-te ca totul va fi bine in viitor.

| anonimg a răspuns:

Iti scriu si aici. Nu te mai gandi la lucrurile negative din viata ta. Ci gandeste-te cat de mult te iubeste Dumnezeu. In mintea noastra nu poate incape dragostea Lui. Este mai presus pe puterile noastre de intelegere. Crede doar; crede ca te iubeste. la El sa privesti, la crucea de pe Golgota si vei intelege catusi de putin cat te-a iubit.