| anonim3658 a întrebat:

Am o problema si sper sa ma puteti ajuta! In luna decembrie am fost la prietenul meu acasa ne-a luat putin valulu si am inceput sa ne excitam el a fost dezbracat dar eu am fost imbracata s-a masturbat si s-a terminat pe patura eu din greseala m-am pus chiar in locul acela, infine in luna ianuariie mi-a venit stopul de data de 16 in feburarie mi-a venit in 14 iar in luna asta ar fi trebuit sa imi vina in 12 si nu mi-a venit niciodata nu s-a intamplat asa de cand mi-a venit stopul niciodata nu a intarziat a venit la timp mentionez ca am stari ca inaintea stopului adica sani imi sunt tari si dureri de burta si mai mentionez ca sunt virgina! Oare e din cauza ca ma prea stresez am 15 ani!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cauze generale posibile în cazul întârzierii menstruaţiei : răceală, dereglare hormonală, stres, infecţie, probleme medicale ( chist ovarian, ovar polichistic, etc. ), sarcină,...

O întârziere acceptabilă ( din diverse cauze : răceală, infecţie, medicamente, etc. ) este de MAXIM 7-10 zile; tot ce DEPĂŞEŞTE 10 zile reprezintă o "problemă" medicală!

Oricum, NU eşti însărcinată, stai LINIŞTITĂ!

Ai RĂBDARE că o să-ţi vină în următoarele zile ( sânii întăriţi şi durerea de burtă/ovare sunt simptome premenstruale )!

Toate cele bune.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sincer cred ca te stresezi prea mult, nu esti insarcinata, stai linistita

| neutrino a răspuns:

In ziua de azi nu poti avea incredere nici macar intr-o patura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu te mai stresa, e din cauză că te stresezi, însărcinată rămâi doar atunci când ai contact sexual neprotejat cu un bărbat, atât!
Bea ceai de creţişoară pentru reglare, este doar o dereglare hormonală ce zici tu!
Te pup!

| e1xtz a răspuns:

Inca un iisus pe cale sa se nasca..de pe ce planeta veniti unele? sau ce varsta aveti? ca nu trec 2 zile sa nu scrie vreo fatuca ceva asemanator..aoleoo

| MrAnderson a răspuns:

Asta imi aminteste de faza cu capacul de la toaleta. laughing

Nu, d-ra, clar nu ai nici un motiv pentru care sa te ingrijorezi, in privinta a ceea ce ati facut voi doi. E vina doar stress-ul si probabil o dereglare hormonala determinata de acesta, cauzeaza intarzierea menstruatiei.

| FLuturas1albastru4 a răspuns:

Stai fara griji,, esi virgina, cum ai putea sa ramai tu insarcinata,, bafta si iubitiva mult

| sebiku a răspuns:

Stai linistita. Nu poti ramane insarcinata daca esti virgina.
Iti faci prea multe griji, linisteste-te si va fi ok.
Toate cele bune, si iubiti-va mult

| Anddd a răspuns:

Looolll ce oameniii