| DoBrIsAn a întrebat:

Am o rana pe cerul guri si nu stiu ce sa fac ca sa-mi treaca!

Va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ouf,si eu aveam o facusem de la chipsuri laughing Ca mancam din astea condimentate si ma zgariasem cu un chips sad a trebuit sa iau pauza de la spalat pe dinti. Oricum o sa iti treaca, apropo limba e crapata putin si te ustura cand mananci picant/iute/?

| Kaℓi a răspuns:

Gasesti in farmacii "glicerina boraxata", e o solutie cicatrizanta, costa cativa lei.

| Kenwill a răspuns:

Incearca propolis si nu manca alimente tari. tongue

| spn29 a răspuns:

Nu stiu despre ce rana vorbesti, insa cele mai intalnite rani bucale sunt aftele care se trateaza cel mai simplu cu glicerina boraxata. Iti sugerez totusi sa intrebi un adult sau sa mergi la un consult medical pentru a afla care este problema deoarece in cateva zile ar putea disparea sau dimpotriva s-ar putea agrava. Multa sanatate!

| KidsCool a răspuns:

Ia glicerina baroxata insa daca este un pic mai grav te-as ruga sa vizitezi doctorul caci pot sa se produca afectiuni. Si nu minca alimente tari ce pot sa iti produca rana mai mare si mai contagioasa