| Gabrielg29 a întrebat:

Am o tuse groaznica inca din noiembrie, pur si simplu cand tusesc mi se taie respiratia si simt cum ma taie ceva in zona pieptului iar apoi pana nu stau intins cateva minute in pat nu imi trece.

Am fost la medicul de familie mi-a dat un tratament pe care l-am urmat insa chiar si asa nu mi-a trecut parca este din ce in ce mai rau.

Tusesc zilnic nu le-am mai spus parintilor, insa astazi cand m-a apucat tusea am ametit si am cazut jos si dupa ce m-am ridicat m-am intins in pat deoarece altceva nu mai puteam sa fac.

Ce credeti ca ar trebui sa fac sa imi treaca tusea asta groaznica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Tot la medic trebuie sa ajungi,ii spui ca nu a fost eficient tratamentul care ti l-a dat si poate e nevoie de ceva investigatii, poate e cazul sa renunti la tigari in caz ca fumezi sau eu stiu, poate ai ceva la plamani de te tine atat de mult timp tusea, nu e normal si stii si tu asta asa ca nu aici este rezolvarea ci la medic inca o data si inca o data, pana afla cauza si elimina efectul

| Gabrielg29 explică (pentru Felys):

Nu fumez si nici nu am fumat vreodata deci din acest motiv nu pricep de ce nu imi trece tusea asta groaznica.