| Cr7adi a întrebat:

Am otita seroasa acuta am fost la medic si mi-a dat paracetamol sinus, aerus, inhalatii si Rinofug care se pune in nas. Dupa acest tratament in cate zile imi trece acasta otita ca nu ma doare dor aud jumate si mi-o simt infundata.Am auzit ca daca nu trece trebuie sa-mi face interventie chirurgicala care nu ca mi-e frica de ea ca doar trebuie sa-mi dea anestezie imi perforeaza timpanul si aspira acel lichid care se acumuleaza din cauza raceli si in 10 minute is gata.Deci in cat trece cu tratament si cat costa interventia cu anestezic si tot?(macar aproximativ)Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| kiki a răspuns:

Http://ro.fulspecialista.hu/index.php?page=content&method=static&id=100 intra aici.eu de meserie sunt audiolog audio protezist si stiu ce inseamna sa ai otita seroasa acuta.in timp netratata iti poate cauza o hipoacuzie de transmisie sau o hipoacuzie usoara definitiva.nu sunt orelist, asa ca nu ma bag peste colegii mei de breasla dar dupa interventie sa mergi pe la un audiolog sa iti faci audiograme si sa ai grija mare. vorbeste acest aspect cu orelistul tau.multa multa sanatate