| andreeaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Am patit ceva foarte ciudat.eram la scoala iar in ora de romana au inceput sa mi se infunde urechile si de atunci am avut toata ziua urechile infundate si le am si acum. e ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doar.eu a răspuns:

Probabil este doar o senzatie de infundatura, nu cred ca reprezinta un pericol; insa daca persista sau daca incepe sa te arda, te sfatuiesc sa mergi la ORL. El va folosi o seringa si apa calda ca sa iti curete urechea.
Senzatia asta ar putea fi si de la curent

| alexxaz a răspuns:

Si eu patesc asa ceva, dar destul de rar, si am observat ca se intampla atunci cand fac efort, si mi s-a spus ca e de la tensiune, dar nu e grav, depinde de persoana. La fel patesc si cand urc la altitudine.

| Majj a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la un medic de specialitate, cat mai repede. Sper sa nu fie nimic grav