| anonim_4396 a întrebat:

Am pe fund niste coji albe care ma mananca si uneori le rup si niste bubite rosii care si alea ma mananca. Cum le tratez? Am o igiena curata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dermdoc a răspuns:

Exista multe afectiuni care se pot manifesta cu "bubite rosii" si "coji albe" la nivelul feselor. Igiena zilnica este desigur foarte importanta insa va recomand sa consultati un medic dermatolog pentru diagnostic si tratament. Problema dvs nu pare sa fie grava si un tratament corect efectuat va poate scapa de multe neplaceri. Multa sanatate!
http://primoderm.ro/

2 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi la medic, ar putea fi o alergie la ceva, sau mai rau o boala de piele, trebuie sa mergi urgent la medic sa nu se agraveze.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la medicul de familie si el ar trebui sa te trimita la dermatolog.