| MaryMaria333 a întrebat:

Am probleme cu respirația. Pe nas abia mai respir, dar trag aerul pe gura fără probleme. Are și asta legătură cu plămânii sau doar dacă as trage aerul pe nas? Va reamintesc ca am fost diagnosticata cu pneumopatie acuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| IonelaIasmina a răspuns:

Bună
Dacă ai spus ca ai fost diagnosticata cu pneumonie acuta este posibil sa fie de la asta.
Pe lângă asta mai pot fi și alte cauze cum ar fi. Polipi nazali/polipoză(și sunt destul de mari șanse sa ai asa ceva) Dar polipii se trateaza oricum cu medicamente, ori cu remedii naturiste sau prin operație chirurgicala pentru a ți scoate polipii de pe nas. Și mai poate fi o cauza aceea fiind sinuzita.
Cel mai bine este sa te duci la un consult la medicul tău de familie.
Sănătate!

| antoniaidk a răspuns:

De la deviația de sept polipi

| bustamante a răspuns:

E posibil să ai și sinuzita. Eu o am de foarte mult timp și îmi fluiera nasul permanent, dureri de cap, amețeală, cât de respirat am uitat cum este să respiri pe nas normal. SOLUȚIA MERGI LA MEDIC. NIMENI NU TE POATE AJUTA CU AICI, PĂRERILE NU IȚI VINDECA NIMIC. În concortdanta cu opinia ceruta, un sfat pe care vreau să îl ai este să aflii cauza și să o tratezi că să o vindeci nu doar să o tratezi pe jumătate.