| MissNobody a întrebat:

Am probleme cu tenul de la nastere. Doctorii nu stiu exact ce este dar seamana cu o dermatia seboreica pe scalp si piele atopica pe fata. Ieri am ramas fara crema si in somn fara sa mi dau seama m.am scarpinat foarte mult pe fata, in principal la ochi. M.am trezit si mi am dat seama dar cand m.am uitat in oglinda aveam fata uscata crapata si de la scarpinat extrem de rosie cu rani. M.am trezit in dimineata asta cu ploapele umflate atat de tare ca nu pot sa deschid ochii aproape deloc. As vrea o solutie de moment va rog, pana ajung la doctor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Am citit si eu materiale despre formele de dermatita si problemele cu tenul. Despre consultatii dermatologice si creme costisitoare ca pret si cam fara efect. Dar am dat pe un forum peste cineva care a spus ca a incercat otetul de mere natural (magazine naturiste) si a scapat de problemele pielii. N-am testat pe mine, ca sa pot confirma spusele, dar nu strica sa incerci. Daca nu sunt efecte sau face rau, te opresti.