| cery a întrebat:

Am proleme cu capu sa zicem asa
ma doare foarte rau si ceafa amortita, am senzatia ca fac unele lucruri de mai multe ori si o singura data se intampla
ma trezesc noaptea de cateva ori cu dureri de cap...si mici probleme de vedere uneori
niste sfaturi multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Durerea de cap poate avea multiple cauze:sinuzita,spondiloza,hipertensiune, tulburari de vedere, etc etc.
Marea majoritate a bolilor dau dureri de cap asa ca acest simptom poate fi indiciu al unei boli dar pentru un diagnostic corect trebuie sa te vada un medic.Prin urmare doar o consultatie la medic te poate lamuri ce ai.Nu te chinuii si mergi la medicul de familie macar. Apoi la oftalmolog pentru ca e clar ca ai si probleme cu vederea si asta poate fi cauza durerilor.Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| yanis a răspuns:

Nu mai sta mult in fata PC-ului.

| Jerk a răspuns:

@yanis ce'ai vrea sa stea in spatele pc'ului?

Mergi frumos la doctorul de familie si ia o trimitere pentru oftalmolog. S'ar putea sa fie de la ochi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai cauta sfaturi la noi, mergi la doctor cat mai urgent ca s-at putea sa ai probleme cu tensiunea arteriala

| User_1756 a răspuns:

Consulta un medic cardiolog se poate sa fie hiptertensiune... daca ai ceafa amortita.