| anonim_4396 a întrebat:

Am scurgeri vaginale de o saptamana, mancarimi. ce credeti ca am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca secretia vaginala e de aspect branzos si e alba la culoare, ai o Candida Albicans. Daca nu esti virgo, poti folosi Clotrimazol ovule vaginale cate 1 de 2 ori pe zi, dimineata si seara, plus Clotrimazol crema la exterior, la fel de 2ori pe zi.Ar fi bine sa iti faci, totusi o secretie vaginala.

| arrriadna a răspuns:

Daca esti sigura ca n-ai de unde lua vreun BTS si nici nu te asezi pe toate budele, spala-te normal si clateste-te cu apa in care pui bicarbonat de sodiu (de la farmacie, fiindca are alta concentratie chimica decat cel de la alimentara!). Cantitatea e sa zic 2 linguritze cu varf/ cana cu apa.
Iti va schimba Ph-ul -afectat de sapaunuri, lenjeria de corp, etc. Daca in max 2 zile nu dispare disconfortul fugi la medic!
Pt "noni": Nu neaparat, femeile iau o gramada de "animale invizibile" chiar de pe capacul wc-ului. D'aia sunt invatati baietii sa ridice capacul atunci cand fac pishu - previne transmisia...

nony
| nony a răspuns:

Vezi ce se intampla daca nu folosesti prezervativul? Infectieee!

| mary9524 a răspuns:

Cel mai probabil o infectie.mergi repede la doctor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ar putea fi o boala cu transmitere sexuala sau probabil ai contactat vreo ciuperca (candida de exemplu). Fugi la doctor!

| rhytmiser a răspuns:

Branzaaa!

| nobody like me a răspuns:

Da este foarte probabil o infectie de fapt estesigur daca ai mancarimi poate fi grav daca ai de o saptamana te rog mergi la doctor