| coreen a întrebat:

Am şi eu 2 întrebări:
1.Cum putem face deosebirea între frenul scurt şi fimoză?
2.Fimoza poate fi rezolvată prin contact sexual?
Mulţumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gg26 a răspuns:

2. Fimoza foarte greu si foarte rar, depinde de caz poate fi rezolvata prin contat sexual depinde de caz.

Plastia frenului
Unii barbati au un fren foarte scurt. Problema apare in momentul contactului sexual, in timpul penetrarii, cand frenul se poate rupe ducand la hemoragie si durere destul de puternica. Frenul este poate locul cel mai sensibil de pe corpul unui barbat. In acest caz, cu siguranta trebuie mers la doctor. Cateodata, mica ruptura spontana rezolva problema, dar alteori este necesara o mica interventie. Chirurgul va da frenului o forma care sa faciliteze penetrarea. Este vorba de o mica incizie transversala care nu are trebuie confundata cu circumcizia. Imediat dupa operatie, senzatia poate fi destul de neplacuta, dar vindecarea are loc repede. Si poti spune, in sfarsit, bun venit placerii!