| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie urget de un sfat, ideea este ca de cateva zile am o jena cand urinez (mai accentuata dimineata) dar si dupa ce urinez, iar astazi am observat sange in urina (trebuie sa imi vina si menstruatia dar nu cred ca de la asta e sangele), la contactul sexual nu am nici un fel de durere.
Ce sa fac?
(nu sunt in tara sunt in strainatate)crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Poate fi o infectie urinara sau vreun calcul renal care vrea sa se elimine(asta ar explica aparitia sangelui, daca zici ca nu e de la menstruatie). Din pacate, orice ar fi, tot la medic ajungi. In caz de infectie, ai grija pe viitor sa nu recidiveze, asigura igiena locala a organelor genitale externe zilnic precum si inainte si dupa contactul sexual.