Întrebare recomandată | Prince_Amir_1995 a întrebat:

acum 2 ore m-am trezit cu gatul intepenit si nu il pot misca de nici o culoare ce sa fac? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Precis e de la curent, ar trebui sa iei niste antiiflamatoare cateva zile si iti vei revenii

7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

De la curent, o nevralgie, poți lua antinevralgic și poți da cu nurofen gel sau diclac.

| emag a răspuns:

Asteapta ca o sa-ti treaca de la sine poti doar sa-ti faci o frectie cu alcool sanitar

| ema_2625 a răspuns:

Stai la caldura si bea ceva cald.

| luisanamy a răspuns:

Incearca sa iti faci un masaj usor, nu cumva sa agravezi. Sper ca iti trece repede.

| m00n a răspuns:

Precis ai dormit stramb sau e de vina curentullaughingia un ibuprofen si fa o baie fierbinte si trecehappyeventual maseaza usor si constant acolo pana se relaxeaza muschii

| ÐỄỄẴ97 a răspuns:

Pune-ti o copmpresa cu apa rece.

| Mitrea_Valentina_1986 a răspuns:

Masaj si fa miscari usoare ale gatului.nu stiu cati ani ai dar ntreaba la farmacie poate este un gel adecvat varstei.(poti pune ceva caldut, nu fierbinte - repet caldut)