| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ a întrebat:

Am si eu o mare big grin problema. dorm ff mult. desi nu depun mult efort... ce pot sa fac sa nu mai dorm atat de mult? la mine nu are efect nici nesu. cola. cafeaua., chiar daca consum cofeina dorm la fel de multstraight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| amada745 a răspuns:

Eu spun ca ai nevoie de un servici care sa-ti placa.Munca de 6-8 ore te relaxeaza si creierul se oxigeneaza altfel.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Gaseste-ti o ocupatie. Culca-te mereu la aceeasi ora (22.30, de exemplu) si nu te scula niciodata dupa ora 6.30. Aplica programul si in weekend. Nu te aseza in pat pentru nici un motiv in afara orelor de somn.

| cely a răspuns:

SA-TI GASESTI OCUPATIE

| otypa a răspuns:

Sa te plimbi sa mergi in oras, si sa te pui sa dormi seara pe la ora 22:00.asa ai rezolvat problema.

| mami a răspuns:

Culca-te la 22, 00 si trezeste-te la 06.30 la zzzzzzzzzz telefon sau ceas desteptator si fa in fata geamului deschis cateva exercitzii de inviorare

| white a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eu, cu cat dormi mai mult cu atat organismul cere mai mult.trezeste-te mai devreme si incearca sa faci ceva placut si folositor... te duci la o plimbare, citesti un ziar sau poate ai un hobby ceva de care sa te ocupi dimineata!