| Clauditza21 a întrebat:

Am si eu o mica intrebare.Pentru slabit, ajuta la ceva capsulele de ceai verde? A folosit cineva? Stiu ca cel mai bine ar fi sa beau ceaiul verde preparat, dar are un gust ce eu nu il tolerez.Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Draga Clauditza, eu am incercat aceste capsule de ceai verde vreo 4 luni, dar nu am avut niciun rezultat. Cred ca singurul lucru care ajuta este sa facem miscare, cat mai multa miscare si nu asa de capul nostru, ci la sala, sub indrumarea unui profesor. Din pacate eu nu am timpul necesar pentru asa ceva. Deci, parerea mea este sa nu mai dai bani degeaba pe aceste capsule. In plus, daca cea din fotografie esti tu, nici nu stiu ce nevoie mai ai de slabit, caci arati f. f. bine. Cu prietenie!

5 răspunsuri:
| Flyn a răspuns:

Buna! nu mai incerca tot felul de prostii ca sa zic asa.si da, ceaiul verde chiar ajuta.de capsule nu am auzit... or fi bune, cine stielaughingmult succes! aappp, niciodata sa nu iei pastile din acelea de slabit.mai bine incerci ca remedii naturalewinking

| Clauditza21 explică:

Corina, multumesc mult pentru sfat.Nu sunt foarte grasa, doar mai am mici imperfectiuni.Ai dreptate intr-adevar, cel mai bine este sa mergi la sala, din pacate insa, nici eu n-am timp, incerc pe cat posibil sa mananc cat mai sanatos si sa fac si miscare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Dupa mine nu. Nu am incercat dar am auzit ca nu e bun. Cel mai bine e sa faci miscare, sa mananci frunte si gata cu fast-foodurile. Dupa mine exercitile la spalier sunt cele mai bune urmate de o alergare usoara apoi de exercitii de gimnastica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca mai multe ceaiuri si vezi ce anume tolerezi, trebuie sa fie unul si pentru tine http://www.secretelenaturii.ro/ceaiuri-de-slabit/

| Semenescu_Bogdanel_1993 a răspuns:

Da ajuta!