| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica problema. si sper din tot sufletul sa fie mica. Mi-a intarziat ciclul menstrual cu aproximativ 8 zile. Mi-am facut 2 teste de sarcina insa ambele au fost negative. Unul l-am facut in a 4-a zi de intarziere si unul in a 6-a zi de intarziere a ciclului. Este inca posibil sa fiu insarcinata? Mi-am facut o programare la medicul ginecolog insa as vrea sa mai aud si parerile voastre. De obicei ciclul este regulat, cu mici intarzieri de 2-3 zile.
Ca o completare, tocmai am venit de la mare acum 2 saptamana. e posibil sa fiu racita sau expunerea la soare sa ma fi afectat?

Astept parerile voastre.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E inca posibil sa fii insarcinata, dar e putin probabil. Repeta testul de sarcina din urina de dimineata in ziua in care te duci la ginecolog.
Poate fi si o dereglare datorata schimbarii de temperatura, expuenrii excesive la soare sau la apa rece.

| trisha a răspuns:

In cazul in care ai fi insarcinata testul ar iesi pozitiv dupa 1 saptamana jumatate-2 saptamani. Cel mai indicat este sa consulti medicul. O raceala este foarte putin probabila.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar daca am facut testele Sure Check Streamer? Ei spun ca sunt valabile inca din prima zi de intarziere a ciclului menstrual.

| Walkirya a răspuns:

Se poate sa fi racit, daca i-a facut 2 teste de sarcina, oricum, din cate stiu sarcina se poate depista doar dupa mai mult de 10 zile, nu zic ca sa intrii in panicahappy.